7/24 Destek 0 532 459 14 26
Naturel Dermanoğlu Şifalı Bitkiler Merkezi İzmir
7/24 Destek 0 532 459 14 26

Hastalık Belirtileri

Hastalık Belirtileri Bu belirtiler

Hastalık Belirtileri Bu belirtiler “Yiyorum ama kilo veriyorum”, “Elimi kaldıramıyorum”, “Vücudumda lekeler var”, “Günlerdir kabızlık çekiyorum” gibi birçok sağlık sorununa rağmen hastalık-ların belirtisi olabilir. “, insanlar doktora gidemeyecek kadar tembel olabilir.

Bu fark edilmeyen değişiklikler aslında vücudun ciddi bir hastalık için erken uyarı sistemi olabilir. Dahiliye uzmanları vücuttaki değişiklikleri gösterebilecek durumlar hakkında bilgi verir.

Hastalık Belirtileri Sizi dinlemek erken tanı için vücut

Her gün veya belirli saatlerde meydana gelen vücut fonksiyonlarındaki değişiklikler, hastalığın düzenli veya uyarıcı bir işareti olabilir.

Vücut fonksiyonlarındaki değişiklikler kişiden kişiye veya hastalıktan farklılık gösterebilir. Vücudunuzun sinyallerini dinlemek ve bunlara dikkat etmek ve zamanında tıbbi yardım almak, erken teşhis ve tedavide önemli bir rol oynamaktadır.

Kiloda ani değişiklikler göz ardı edilemez

Diyette herhangi bir değişiklik olmamasına rağmen kısa sürede istenmeyen kilo kaybı metabolik bir hastalığın belirtisi olabilir. Hipertiroidi, diyabet, gastrointestinal hastalık, kanser ve enfeksiyon gibi tiroidin aşırı yüklenmesi ani kilo kaybına neden olabilir. Hipotiroidizm ve adrenal hastalık da ani kilo alımına neden olabilir.

Hastalık Belirtileri Stresin birden çok nedeni olabilir.

Yorgunluk en sık görülen hastalıklardan biridir. Bu genellikle stres, depresyon, kötü uyku kalitesi, duygudurum bozuklukları vb.

Ancak akciğer, kalp ve böbreklerin kronik hastalıkları, demir ve vitamin eksiklikleri, istirahatte bile birkaç gün sürmeyen yorgunluktan sorumlu olabilir.

Aneminin neden olduğu yorgunluk hissinin kaynağı, kansızlığa neden olan kanser olabilir. Sinir sistemi ve kasların romatizmal hastalıklarında yorgunluk nedenlerinden biridir.

Banyo alışkanlıklarındaki değişiklikleri göz ardı etmeyin

Banyo alışkanlıklarındaki değişiklikler hem psikolojik hem de masum olabilir. Kabızlık ve bakteriyel ishal en sık görülen dışkılardır. Ancak 3 günden fazla süren kabızlık, tümör, polip ve yapışıklıklardan kaynaklanan bağırsak tıkanıklığını gösterir.

Kandaki parazitler, enfeksiyonlar, sıvı ve elektrolit dengesizlikleri de kabızlığa neden olabilir. Gıda zehirlenmesi (genellikle mikroorganizmaların neden olduğu ve kendi kendine geçen) ishale ateş, karın ağrısı ve kusma eşlik ederse ortaya çıkabilir.

Enfeksiyon ve hızlı tiroid fonksiyonu da uzun süreli ishale neden olabilir. Azalan idrar çıkışı yetersiz sıvı alımına bağlı olabilir veya böbrek ve kalp yetmezliği belirtisi olabilir.

İdrar yolu enfeksiyonları, kontrolsüz şeker hastalığı, böbrek yetmezliği, prostat büyümesi, kalp yetmezliği, mesane ve idrarı kontrol eden kasların yetersizliği, diüretik kullanımı ve yüksek kalsiyum seviyeleri nedeniyle idrar çıkışında artış görülebilir.

Stresten her zaman baş ağrısı çekmezsiniz. Hastalık Belirtileri

Baş ağrıları genellikle stres ve yorgunluktan kaynaklanır. Yüksek tansiyon, sinüzit ve boyun kireçlenmesi baş ağrısı nedenlerinden bazılarıdır.

Migrenin nedeni görme ve koku alma bozukluklarının eşlik ettiği ağrı olabilir. Baş ağrısının alevlenmesine eşlik eden bulantı, kusma, zayıf denge ve bilinç değişiklikleri beyin kanaması veya kafada bir kitlenin belirtileri olabilir.

Genellikle iç kulak hastalığına bağlı olarak baş dönmesine, oksipital fıtıklara veya kireçlenmelere de neden olabilir.
Öksürük, vücudun solunum yollarından salgıları ve yabancı cisimleri uzaklaştırmasına yardımcı olan bir savunma mekanizmasıdır.

Sigara ve diğer tahriş edici maddeler öksürüğe neden olabilse de üst solunum veya akciğer enfeksiyonlarına, akciğer ve solunum yolu tümörlerine, reflüye ve hatta kalp yetmezliğine neden olabilirler.

Dinlenirken göğüs ağrısı hissederseniz, kalbinizi kontrol edin.

Göğüs ağrısının birden çok nedeni olabilir. Tüm göğüs ağrıları kalple ilgili değildir. Mide ve yemek borusu bozuklukları ve akciğer enfeksiyonları göğüs ağrısına neden olabilir.

Bununla birlikte, dinlenirken veya normal bir hızda yürürken göğüs ağrısı ciddi kalp hastalığının bir işareti olabilir. Sırt, boyun veya kollara yayılan ağrı ve ağrılarla ilişkili göğüs basıncı, kalp hastalığı riskini artırabilir.

Renk, hastalığa işaret edebilir. Hastalık Belirtileri

Sarı cilt ve göz beyazları; Hepatit, karaciğer hasarı, safra kanalı tıkanıklığı veya karaciğer ve pankreas gibi organlardaki tümörlerin bir işareti olabilir.

Sarılık sırasında bilirubin adı verilen bir madde belirli bir seviyenin üzerine çıktığında cildin rengi yeşil veya siyah sarılık görünümü alabilir. kızgınlık; kırmızı nokta;

Aşırı ısınma, aşırı egzersiz, güneş yanığı, ateş, kızarıklıklar ve iltihaplı cilt hastalıkları nedeniyle cilt kırmızılaşabilir. Alkol aldıktan sonra yüzde ve boyunda kızarıklık görülebilir ve bazı ilaçların yan etkisidir. soluk;

Anemide daha sıktır. Kronik organ yetmezliğinde, özellikle dolaşımın yavaşladığı kalp yetmezliğinde de ortaya çıkabilir.

Kahverengi cilt, adrenal hastalık ve böbrek yetmezliğinde cilt kahverengi veya toprak rengi olabilir.
mavi ve mor; Arteriyel ve venöz kanın karışmasına neden olan bozukluklarda dil, dudaklar ve parmak uçları mavimsi mor görünebilir.

Ayrıca hemoglobin bozukluklarında, kalp yetmezliğinde, vazokonstriksiyon ve gevşemede, kronik obstrüktif akciğer hastalığında, dolaşım sistemi hastalıklarında cilt mavi-mora döner.

Döküntüler: Kızamık, kızamıkçık ve su çiçeği gibi alerjik bozukluklarda ve döküntülerde döküntüler yaygındır. Bazı döküntüler, kronik karaciğer hastalığı gibi durumlarda da ortaya çıkabilir.

İletişim 7/24 Arayabilirsiniz.

İletişimBitkisel ürünler kullanmak isterseniz.
7/24 Yardım ve destek İletişim
Bilgi için bizi aramaktan çekinmeyiniz.
Dermanoğlu Şifalı Bitkiler Merkezi
Telefon: 0 532 459 1 426
Telefon: 0 850 532 90 52
Adres: Konak 3. Beyler Sokak,  35250 Kemeraltı – Konak – İzmir

WhatsApp Canlı Destek 7/24

Yorum yapılmamış