7/24 Destek 0 532 459 14 26
Naturel Dermanoğlu Şifalı Bitkiler Merkezi İzmir
7/24 Destek 0 532 459 14 26
Blog

HS Hastalığı Kesin Tedavi Çözümü

HS Hastalığı Kesin Tedavi Çözümü nedir?

HS Hastalığı Kesin Tedavi Çözümü Hs hastalığı köpek memesi hastalığı bezi hastalığı (hidradenitis suppurativa) “Hs hastalığı köpek memesi hastalığı bezi hastalığı” olarak da bilinen Hiradenitis suppurativa, iltihabi bir hastalıktır.

Hs hastalığı köpek memesi hastalığı her iki koltuk altında, göğüs altında, kasıkta, kalçalarda, anüs çevresinde ve cinsel organların çevresinde özellikle yağ ve ter bezlerinin yoğun olduğu bölgelerde bulunur.

HS Hastalığı Kesin Tedavi Çözümü Hs hastalığı köpek memesi hastalığı belirtileri Hs hastalığı köpek memesi hastalığı hastalığının belirtileri başlıca siyah nokta ve sivilcedir.

Apokrin bezlerinin tıkanmasıyla başlayan inflamatuar reaksiyon, çevredeki ter ve yağ bezlerine yayılır. Zamanla bu sivilceler derin, kırmızı, ağrılı, iltihaplı çıban ve apselere dönüşebilir.

İyileşme sırasında ciltte derin ya da kabarık yaralar (yara izleri) gelişebilir, bazen ipler halinde uzanan ve birbirine bağlanan yaralar olabilir. Bu hastalıkta lezyonlar bir veya birden fazla alanda görülebilir.

Hs hastalığı köpek memesi hastalığı ne sebep olur? HS Hastalığı Kesin Tedavi Çözümü

Nedeni tam olarak anlaşılamayan bir hastalıkta sorunlar genellikle ergenlikten sonra başlar ve yıllarca sürebilir.

Genetik yatkınlık, cinsiyet hormonları, bazı hormonal bozukluklar, obezite, karbonhidrata dayalı beslenme, stres ve sigara kullanımının hastalığın gelişiminde etkili olduğuna inanılmaktadır.

Kadınlarda bayanlarda erkeklere göre iki kat daha sık görülür.

Hs hastalığı köpek memesi hastalığı nasıl teşhis edilir? Hastalık genellikle klinik bulgulara göre teşhis edilebilir, ancak bazen cilt biyopsisi, sürüntü veya kan testi gerekebilir.

Hs hastalığı köpek memesi hastalığı bezi hastalıklarının tedavisi Hs hastalığı köpek memesi hastalığı bezi hastalıklarının tedavisinde lokal ve sistemik antibiyotikler, bağışıklık sistemini baskılayan ilaçlar, lazer tedavisi ve cerrahi tedavi yöntemleri kullanılır. Tedavi edilmeyen vakalarda hastalık yıllarca sürebilir.

Yara eksüdasyonu ve kokusu hastalarda yaşam kalitesinin düşmesine, kafa karışıklığına, sosyal izolasyona ve depresyona neden olabilir.

Ayrıca şiddetli hastalıkta lenf akışının azalması, viseral fistüller (iç organlar ile ağız derisi arasında oluşan iltihabi apseler), sertlik ve yara izi nedeniyle hareket kısıtlılıkları oluşabilir.

Hs hastalığı köpek memesi hastalığı. Beslenmeyle İlgili Hususlar Hs hastalığı köpek memesi hastalığı bezi hastalığı olan hastalar dengeli ve düzenli beslenmeli, kilo alımına dikkat etmeli, tatlı ve glisemik indeksi yüksek gıdalardan kaçınmalıdır.

Ayrıca sigaranın hastalığı ağırlaştırdığı da bilinmektedir.

Deodorantlar hastalığı daha da kötüleştirebilir Özellikle sıcak yaz aylarında ter ve nemden uzak durmak, sık sık duş almak ve kıvrımları kuru tutmak önemlidir.

HS Hastalığı Kesin Tedavi Çözümü

Haftada 1-2 kez duş jeli veya antibakteriyel sabun kullanılabilir. Kullanılan deodorantlar ter bezlerini tıkamamalıdır.

Bu nedenle, uzun süre kalıcı terlemeyi önleyici kimyasallar içeren ürünler durumu daha da kötüleştirebilir.

Kullanılan vücut nemlendiricileri ve kozmetikler hastalık belirtilerinin görüldüğü bölgelere temas etmemelidir.

Pamuklu kumaşları tercih edin Hs hastalığı köpek memesi hastalığı hastalıkları söz konusu olduğunda kıyafet seçimi de önemlidir. Sentetik kumaşlardan yapılmış dar ve esnek giysilerden kaçının. Pamuklu iç çamaşırı tercih edilmelidir.

HS HASTALIĞI FORUM GİRİŞİ

İletişim 7/24 Arayabilirsiniz.

HS Hastalığı Kesin Tedavi Çözümü Bitkisel ürünler kullanmak isterseniz.
7/24 Yardım ve destek İletişim
Bilgi için bizi aramaktan çekinmeyiniz.
Dermanoğlu Şifalı Bitkiler Merkezi
Telefon: 0 532 459 1 426
Telefon: 0 850 532 90 52
Adres: Konak 3. Beyler Sokak,  35250 Kemeraltı – Konak – İzmir
WhatsApp Canlı Destek 7/24

You might be interested in …