7/24 Destek 0 532 459 14 26
Naturel Dermanoğlu Şifalı Bitkiler Merkezi İzmir
7/24 Destek 0 532 459 14 26
Blog

Sara Epilepsi Hastalığı

Sara Epilepsi Hastalığı Nedir?

Sara Epilepsi Hastalığı Nedir? Epilepsi ve Sara hastalığı, tekrarlayan nöbetler ile karakterize kronik nörolojik bir hastalıktır.

Beyninizdeki nöronların normal işleyişi bozulduğunda veya bozulduğunda ortaya çıkar ve epilepsi ile ilişkili semptomların çoğuna neden olur: Kolların ve bacakların kontrol edilemeyen ani hareketler
Bilinç kaybı veya bilinç kaybı İnsanların yaklaşık yarısı Sara hastalığı olan bel ağrısı var.

Hastalık belirli bir neden olmadan ortaya çıkar. Bazı durumlarda epileptik nöbet riski artar;

Aile öyküsü: Bazı epilepsi türleri birden fazla aile üyesinde ortaya çıkabilir ve bu bozuklukların genetik bir bileşene sahip olma olasılığını artırır.

Konsantrasyon nedenleri: felç veya beyin tümörü epilepsiye neden olabilir; Aslında inme, 35 yaş üstü hastalarda epilepsinin önde gelen nedenidir.

Travmatik Beyin Hasarı: Spor veya araba kazası sırasında veya başka herhangi bir nedenle travmatik beyin hasarı epilepsiye neden olabilir.

Viral enfeksiyonlar: Menenjit, viral ensefalit ve AIDS dahil olmak üzere belirli viral enfeksiyonlar epilepsiye neden olabilir.

Gelişim sorunları: Otizmli, nörofibromatozisli ve diğer gelişimsel engelleri olan kişilerde epilepsi olma olasılığı daha yüksektir.

Fetal beyin hasarı: Bebeklerin fetal gelişim sırasında beyin hasarı – oksijen eksikliği, yetersiz anne beslenmesi, enfeksiyon veya travma – epilepsiye yol açar.

Sara Epilepsi Hastalığı ne kadar yaygındır?

Epilepsi Epilepsi her yaştan insanı etkiler ve en yaygın dördüncü nörolojik bozukluktur. Epilepsi sara hastalığı dünya çapında yaklaşık 65 milyon insanı etkiliyor.

Sara Epilepsi Hastalığı nasıl tedavi edilir?

Bir hasta en az 2 saat arayla iki veya daha fazla açıklanamayan nöbet geçirdiğinde epileptik olarak kabul edilse de, epilepsi tanısı genellikle tam bir nörolojik muayene, kan testleri ve anormallikleri tespit etmek için çeşitli testler gerektirir.

Hasta uygun şekilde muayene edilip teşhis konulduktan sonra nöbetleri azaltmak veya ortadan kaldırmak için ilaç tedavisine başlanır.

Doğru ilacı veya ilaçları kombinasyonu ve doğru dozları bulmak önemli ve zordur. Uygun tedavi ile epilepsili yaklaşık epileptik hasta birkaç yıl içinde nöbetlerinden kurtulabilir.

İletişim 7/24 Arayabilirsiniz.

İletişimBitkisel ürünler kullanmak isterseniz.
7/24 Yardım ve destek İletişim
Bilgi için bizi aramaktan çekinmeyiniz.
Dermanoğlu Şifalı Bitkiler Merkezi
Telefon: 0 532 459 1 426
Telefon: 0 850 532 90 52
Adres: Konak 3. Beyler Sokak,  35250 Kemeraltı – Konak – İzmir

WhatsApp Canlı Destek 7/24

You might be interested in …