7/24 Destek 0 532 459 14 26
Naturel Dermanoğlu Şifalı Bitkiler Merkezi İzmir
7/24 Destek 0 532 459 14 26
Blog

Sivilce Akne Vulgaris

Sivilce Akne Vulgaris Doğal çözümü nedir?

Sivilce Akne Vulgaris, Akne, cildin orta tabakasındaki yağ kanalları tıkandığında, şiştiğinde ve ardından bakterilerle enfekte olduğunda ortaya çıkar.

Siyah nokta (siyah nokta), ciltte artan yağ üretimi ve tıkanmış gözenekler nedeniyle oluşur. Bu sivilceler daha sonra bakterilerle enfekte olur ve ciltte kırmızı, şişmiş yumrular oluşturur.

Daha büyük olanlar ciltte iz bırakır. Akne genellikle ergenlik döneminde başlar ve 30’lu ve 0’lı yaşlarınıza kadar sürebilir.

Ayrıca bebeklere özel bir tür iyi huylu sivilce vardır. Erkekler de kadınlara göreDE daha sık görülür. çoğu zaman; Yüz, sırt, kol ve göğüste görülür.

Sivilce Akne Vulgaris Sivilce olmasını etkileyen sebep ve faktörler nelerdir?

Sivilce oluşumunda; Genetik, beslenme, çevresel faktörler ve hormonlar rol oynar. Testosteron hormonunun rolü her iki cinsiyette de bilinmektedir.

Bazı durumlarda testosteronlarda hormonu yükselir, bazı durumlarda testosteron normaldir, ancak yağ hücrelerinin testosterona tepkisi yükselir.

Ebeveynlerden birinde sivilce görülmesi çocuklarında sivilcelerin görülmesini kolaylaştırır. Bazı ilaçlar, özellikle hormonal ilaçlar, sivilceleri artıran özelliklere sahiptir.

Bazı durumlarda, aşırı yağ üretimi ana faktördür. Düşük kaliteli kozmetikler, şeker ve yağ oranı yüksek yiyecekler sivilceleri artırabilir.

Akne türleri çeşitleri nelerdir?

Akne, genellikle gençlerde görülen basit bir sivilce türüdür. Çoğunlukla yüzde olarak görülürler. Deride koyu lekeler, kırmızı yumrular, bazen kistler ve derin nodüller olarak görünürler.

Erken tedavi ile iz gelişimi en aza indirilebilir. Acne Conglabata, şiddetli kistler ve apseler ile karakterize bir akne türüdür.

Bunu özellikle vücutta görüyoruz. Polikistik over hastalığına aşırı kıllanma ve düzensiz dönemler eşlik edebilir. Akne koyu yara izleri bırakır.

Fulminan akne, özellikle ergen erkeklerde görülen, ateş, eklem ağrısı ve şiddetli akne ile karakterize bir hastalıktır.

İletişim 7/24 Arayabilirsiniz.

İletişimBitkisel ürünler kullanmak isterseniz.
7/24 Yardım ve destek İletişim
Bilgi için bizi aramaktan çekinmeyiniz.
Dermanoğlu Şifalı Bitkiler Merkezi
Telefon: 0 532 459 1 426
Telefon: 0 850 532 90 52
Adres: Konak 3. Beyler Sokak,  35250 Kemeraltı – Konak – İzmir

WhatsApp Canlı Destek 7/24

You might be interested in …