7/24 Destek 0 532 459 14 26
Naturel Dermanoğlu Şifalı Bitkiler Merkezi İzmir
7/24 Destek 0 532 459 14 26
Blog

İktidarsızlık Hızlı Çözüm

İktidarsızlık Hızlı Çözüm Tedavisi

İktidarsızlık Hızlı Çözüm İnsanlarda ve tıp dilinde “erektil disfonksiyon” olarak tanımlanan iktidarsızlık, ereksiyon olamama yani erektil bir penis, cinsel ilişkiye girememe yani işlev bozukluğudur.

Aslında bu tür olayların bir kere veya nadiren yaşanması zaman zaman hemen herkesin başına gelebilecek bir durumdur. İktidarsızlıktan yani erektil disfonksiyondan bahsedebilmek için erektil disfonksiyonun sürekli veya çok sık olması gerekir.

Toplumda iktidarsızlık oranı nedir?

“Cinsel güç” çoğu erkeğin temel sorunlarından biridir. Bu nedenle penis ereksiyonunun azalması ya da kaybı pek konuşulmaz.

Ancak araştırmalar, her on erkekten birinin böyle bir sorunu olduğunu göstermiştir.

Tabii bu sıklık yaşla da alakalı. Küçük yaşta çok düşük olan bu oran yaşla birlikte artmaktadır.
Erektil disfonksiyonu olan kişilerin sadece %10’u bu sorun için tedavi arar.

Utangaç olmalarına ya da böyle bir sorunu olduğunu başkalarına duyurma konusunda isteksiz olmalarına rağmen, bir sorunu olduğu halde.

Çözüm aramayan ve doktora başvurmayanların sayısının artmasındaki etkenlerden biri de sorun utangaçlıktır ama grup faktöründen daha önemli olan şey bir anlamda “kaderlerine gitmek” çünkü sorunun bir çözümü olduğunu bilmiyorlar.

İktidarsızlığa ne sebepleri olur? İktidarsızlık Hızlı Çözüm

Çoğu erkek stresli, yorgun, endişeli veya ara sıra içki içiyor ve endişelenecek bir şey yok.

Durum çok sıkıntılı hale gelirse, buna “başarısızlık korkusu” eklenecek ve geçici bir durumdan kalıcı bir soruna, ciddi bir psikolojik soruna dönüşecektir.

Her ilişkide önceki “başarısızlık” hatırlanacak, tekrarlama korkusu cinsel hazzı engelleyecek ve penisin sertleşmesini önleyecektir.

20 yıl öncesine kadar erektil disfonksiyon oluşumunun altında yatan mekanizmalar tam olarak bilinmediği için bu olayın genellikle psikolojik kökenli olduğu düşünülür.

Daha sonraki çalışmalar, p’lerinde de organik problemler olduğunu göstermektedir.

Hal böyle olunca çoğu durumda organik ve psikolojik sorunların bir arada olduğu anlaşılmıştır.
Erektil disfonksiyonu anlamak için penil ereksiyon mekanizmasını tanımlamakta fayda var.

Cinsel uyarılmaya tepki olarak vücutta çeşitli kimyasal süreçler meydana gelir.

Toplardamarların kapanması sonucunda, sinirlerin ve penise gelen sinirlerin de katkısıyla atardamarlardan gelen kan, penisin yapısını oluşturan süngerimsi cisimlerde birikir ve sertleşmeye neden olur.

Ardından damarlar genişler ve biriken kan dışarı atılır ve sertleşme sona erer. Pek çok organik neden, penisin sertleşmesini önlemek için bu mekanizmayı etkiler.

Fiziksel nedenler İktidarsızlık Hızlı Çözüm

Organik veya fiziksel nedenlerin başlıca nedenleri şunlardır;
Damarların daralması nedeniyle penise giden kan akımının azalması
Damar gerektiğinde kapanmaz ve kan geri gelir
Penise giren veya çıkan damarların yaralanması
Hormonal bozukluklar
İlaç yan etkileri
Alkolizm veya bağımlılık ilaçları
Diyabet
Çok fazla sigara içmek
Kanda kolesterol artışı
Süngerimsi yapıyı etkileyen penis fonksiyon bozukluğu hastalıkları
İnme (beyin kanaması vb.) Sinir sistemi hastalıkları
Ciddi organik kronik hastalıklar (böbrek yetmezliği, karaciğer yetmezliği vb.)

Psikolojik Nedenler

Erektil disfonksiyon erkeklerde aniden ortaya çıkarken, bazı gruplar hala normal, bazen de psikolojik faktörleri gösteren kusurlarla.

Bazen tetikleyiciler kolayca bulunabilir. Örneğin, bir partnerle ciddi bir çatışma, seks sırasında tutuklanma veya evde ya da işte ciddi sorunlar.

Cinsel doyumla ilgili kaygı, depresyon, çevresel rahatsızlık ve cinsel bilgi eksikliği de psikolojik faktörler arasında olabilir.
Bu sorunu yaşayan kişilerin bilmesi gereken ilk şey, özellikle son yıllarda sertleşme sorununun artık tedavisi olmayan bir iktidarsızlık sorunu olmadığıdır.

Bunu bilmekle ilgili önemli olan şey, sebep organik olsa bile psikolojik faktörlerin de olaya katkı sağlamasıdır. “Başarısız olma” korkusu sorunu daha da kötüleştirecektir.

Bir sonraki adımlar yaşam tarzının değişikliğidir. Sigarayıda bırakmak gerekir, alkol alımınızı azaltmak, stres ve kaygıdan kurtulmaya çalışmak çoğu insan için çare olacaktır.

Bunlarlarada çözüm bulamayanlar mutlaka bir doktorlarına başvurmalıdır. Durumunu bilen bir pratisyen hekim varsa önce bunu konuşmaları daha uygun olur. Doktorlar sorunu çözemezlerse klinik veya ürolog ofisine gönderirler.

İktidarsızlıklar nasıl tedavi edilir?

Doktor yaptığı testlerle sorunun kaynağının ne olduğunu ve hangi yöntemlerle tedavi edilebileceğini belirler. Sertleşme sorunu tedavisinde belirli yöntemler vardır, doktor hastanın durumuna göre bir veya birkaç yöntemi bir arada uygulayabilir.

Cinsel yaşam düzenlemesi: Bu, özellikle sorun psikolojik olduğunda faydalıdır. Eşlerin cinsel yaklaşımlarını incelemek ve bu doğrultuda yönetim önerilerinde bulunmak faydalı olacaktır.

Seks terapisi olarak da bilinen bu uygulamalar diğer tedaviler ile birlikte kullanılabilir.

Vakumlu aletler: Vakumlu aletlerin farklı modelleri vardır. Hepsi hemen hemen aynı prensipte çalışan bu cihazlarda bir tüp ve tüp içindeki havayı emen bir pompalama sistemi bulunur.

İçine penis yerleştirilir ve silindirden bir pompa ile hava emilerek vakum oluşturulur. Penisin dışındaki bu vakum etkisi ile kan penisin süngerimsi gövdelerine akacak ve ereksiyon süreci doğal erekte bir penis gibi gerçekleşir.

Uygun bir ereksiyon sağlandığında penisin altına bir sıkıştırma bandı yerleştirilir. Silindir pimi açılarak bir giriş havası verilir ve silindir çıkarılır.

Bandajın sıkışması nedeniyle kan geri akamadığı için penis erekte olmaya devam eder. Kompresyon bandajının yarım saat içinde çıkarılması gerektiğini bilmek önemlidir.

Penil enjeksiyon: Bu çok etkili bir yöntemdir. Hasta veya partneri, cinsel ilişkiden önce penisin süngerimsi gövdelerini enjekte etmeyi öğrenir. Bu amaçla kullanılan birçok farklı ilaç vardır. Enjeksiyondan 10-15 dakika sonra ereksiyon meydana gelir.

İdrar Yolu Tıbbı: Bu iğnesiz tedavinin bir parçasıdır ve oldukça etkilidir. Küçük bir hap, özel aleti kullanılarak üretra (dış idrar yolu) içinden itilir.

Burada çözünen ilaç idrar yolu duvarından emilerek penis dokusuna etki eder ve 5-10 dakika içerisinde ereksiyon gerçekleşir.

Oral kullanım: Yakın zamana kadar bu amaçla kullanılan ilaç yohimbindi. Afrika’da yetişen bir bitkiden elde edilen maddelerden üretilen bu ilaçla yapılan birçok çalışma, ereksiyon sağlanmasında faydalı olduğunu göstermiştir.

Viagra, mevcut, kanıtlanmış ve onaylanmış tek ilaçtır. İlişkiden yaklaşık bir saat önce yutularak kullanılır. İlacın olumlu yönlerinden biri, cinsel uyarının yokluğunda ereksiyon olmamasıdır.

Hormonların kullanımı: Erektil disfonksiyonu olan kişilerin küçük bir yüzdesinde hormonal dengesizlik neden olur. Bunlardan en yaygın olanı erkeklik hormonu testosteron eksikliğidir.

Böyle bir durum tespit edildiğinde bu hormonu içeren ilaçların eklenmesi ile etkili bir şekilde tedavi edilebilir. Testosteron eksikliği laboratuvar testleri ile kanıtlanıncaya kadar bu hormonun kullanımı fayda sağlamaz ve hormonal dengeyi bozabilir.

Cerrahi tedavi: Bazı erektil disfonksiyon vakalarında penis damarlarında yeterli kan akışına izin vermeyen kusurlar olabilir. Bu gibi durumlarda damarlardaki problemler ameliyatla düzeltilebilir.

Penil protezler: Penisin içine cerrahi olarak yerleştirilen cihazlardır. İki ana türü vardır. Biri yarı sert çubuk şeklindedir. Penise yerleştirildiğinde kalıcı sertlik oluşturarak gerekmediğinde bükülmesine izin verir.

Diğeri daha karmaşık. Sahip olduğu hidrolik sistem sayesinde gerektiğinde rijitlik sağlar. Bu sertlik, skrotuma (skrotum) yerleştirilen bir pompa ile sağlanır. Seks sonrası yumuşaklık da aynı mekanizma ile sağlanır.

Protez takılması sırasında penisin süngerimsi dokusunun önemli bir kısmı çıkarılır. Bu nedenle, diğer işleme yöntemleri daha sonra kullanılamaz.

Bu nedenle protez ameliyatı olmaya karar vermeden önce diğer tedavi seçeneklerini de değerlendirmek ve son kararı vermek önemlidir.

İletişim 7/24 Arayabilirsiniz.

İletişimBitkisel ürünler kullanmak isterseniz.
7/24 Yardım ve destek İletişim
Bilgi için bizi aramaktan çekinmeyiniz.
Dermanoğlu Şifalı Bitkiler Merkezi
Telefon: 0 532 459 1 426
Telefon: 0 850 532 90 52
Adres: Konak 3. Beyler Sokak,  35250 Kemeraltı – Konak – İzmir

WhatsApp Canlı Destek 7/24

You might be interested in …